Dzień Pozytywnego Myślenia – 02.02

pozytywne myślenie1

DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA- 2.02.

 Zmień swoje myśli, a zmieni się Twoje życie – Norman Vincent Peale

Zimową porą, kiedy pogoda nie jest sprzyjająca, a niedobór słońca powoduje brak sił do działania, musimy odnaleźć motywację w sobie.  Właśnie dziś 2 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Pozytywnego Myślenia.   Święto zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych przez amerykańską psycholog Kirsten Harrel.

Pozytywne myślenie składa się z dwóch umiejętności

*pierwsza – to wiara w pozytywny skutek naszego działania;

*druga – to zdolność dokonywania operacji myślowych, a w ślad za nimi – fizycznych, zmieniających zdarzenia nieprzyjemne na takie, które nam w jakiś sposób służą. 

Im więcej pozytywnych informacji o sobie, tym większe poczucie własnej siły i większa wiara w dobry rezultat działania. Im więcej dobrych informacji na temat świata, ludzi i generalnie – rzeczywistości, tym częściej efekty działań są pozytywne. Wiara w sukces dodaje sił, uskrzydla, redukuje stres. Wszystko to zwykle sprzyja jakości naszej pracy. Gdy jesteśmy radośni, organizm wytwarza „hormony szczęścia”- endorfiny które sprawiają, że jesteśmy zdrowsi.
Wielu naukowców potwierdziło wpływ pozytywnego podejścia do życia na samopoczucie i zdrowie. Korzyści zdrowotne, które przynosi pozytywne myślenie są liczne, a wśród nich najważniejsze to:

  • Dłuższe życie.
  • Niższa skłonność do niepokojów i przygnębienia.
  • Większa odporność na przeziębienia.
  • Lepsze samopoczucie, zarówno psychiczne jak i fizyczne.
  • Lepsze umiejętności radzenia sobie z trudnościami i stresem.

Optymiści są od 5% do 10% mniej narażeni na choroby serca, wylew, depresję czy nowotwory. Jedną z przyczyn może być fakt, że optymiści zwykle prowadzą zdrowszy i bardziej aktywny tryb życia niż pesymiści.

Pozytywne informacje na temat ludzi i świata powodują – niezależnie od naszej woli – nastrój, który sprzyja działaniu. Negatywne mogą tworzyć lęki oraz obniżać zapał i entuzjazm. Dlatego zamiast koncentrować się na negatywnych skutkach naszego ewentualnego niepowodzenia, skupmy nasze siły na sukcesie. Obawa przed klęską tylko ją przyciąga. Dlatego oczekuj tego, co dobre! Wyobrażaj sobie jak to będzie, gdy osiągniesz cel. Wyobraź sobie siebie w wymarzonej sytuacji! Skuteczność naszego myślenia w decydującym stopniu zależy od tego, jak wyobrażamy sobie przyszłą pożądaną sytuację. Jeżeli przekładamy ją na pozytywne obrazy, uzupełniając głęboką wiarą w spełnienie życzenia, jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięcia celu. Wytrwale i świadomie pracując nad naszymi myślami, możemy zmienić sposób widzenia naszego świata, gdyż jest on w dużej mierze wyuczony. Po pierwsze zaakceptuj siebie, nie bój się odpowiedzialności za swoje czyny, nie zrzucaj winy na innych, gdyż każde niepowodzenie może stać się wartościową lekcją.  Więcej uwagi poświęcaj swoim sukcesom niż porażkom. Otaczaj się życzliwymi ludźmi i najważniejsze- uśmiechaj się. Pozytywne myślenie pomaga uwierzyć w siebie i własne możliwości, co przekłada się na większe sukcesy w życiu codziennym. Dzięki temu znajdujemy motywację do działania, jesteśmy mniej podatni na stres, lepiej radzimy sobie z problemowymi sytuacjami. Musimy tylko potraktować, że to wszystko co nas spotyka jest wyzwaniem, któremu potrafimy sprostać. Optymiści nigdy się nie poddają, skupiają się na sukcesie, wyobrażają sobie a potem urzeczywistniają swoje marzenia.

Już wiesz, że warto jest patrzeć na świat przez różowe okulary!

Tepperwein Kurt „Twórcza moc myślenia”

http://www.pozytywne.com/artykul/30/Cwicz-pozytywne-myslenie

http://www.cyberbaba.pl/psychika/emocje/3265-sila-pozytywnego-myslenia


Owsianka kokosowa z żurawiną    |    4.02 – Światowy Dzień Walki z Rakiem


 Icon made by TutsPlus, Dot on Paper, Plainicon, Freepik from www.flaticon.com