HbOT w leczeniu zaburzeń neurologicznych
Tlenoterapia hiperbaryczna skutecznie wspiera leczenie neurologiczne schorzeń takich jak:
Głównym celem HbOT jest wzrost stężenia tlenu w osoczu krwi, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym. Tymi drogami tlen dociera do niedokrwionych obszarów tkanek organizmu, takich jak rany czy ogniska udarowe. Maksymalne ich natlenienie inicjuje włączenie naturalne procesy naprawcze na poziomie biochemicznym i fizjologicznym. Terapia hiperbaryczna powoduje dostarczanie tlenu do tkanek o zmniejszonej perfuzji, co ogranicza obszar uszkodzenia i martwicy, a także pobudza syntezę kolagenu i angiogenezę. Ponadto hamuje rozwój bakterii. Badania wskazują również, że tlenoterapia hiperbaryczna zwiększa aktywność oraz stężenie enzymów antyoksydacyjnych i działa neuroprotekcyjne poprzez usprawnianie procesów metabolicznych
w mózgu. Dodatkowo minimalizuje obrzęk, a także zmniejsza ciśnienie śródczaszkowe.
Dowiedziono, że tlen dostarczony do obszaru organizmu, o zmniejszonym lub zaburzonym przepływie krwi, zdecydowanie poprawia metabolizm tkanki mózgowej. Badania potwierdziły, że HbOT:
Wysokie stężenie tlenu, podawanego pod zwiększonym ciśnieniem, zdecydowanie łagodzi oraz eliminuje działania niepożądane i ograniczenia jakie powodują zaburzenia neurologiczne. Stwierdzono, że znacząco poprawia:
Jak przebiega leczenie?
Pierwsza wizyta polega na kwalifikacji pacjenta przez lekarza medycyny hiperbarycznej oraz przypisaniu właściwej ilości zabiegów.
Potrzebne badania do przeprowadzenia konsultacji medycznej